Fõ tartalom

csütörtök, 16 szeptember 2021 14:34

BM Judo Országos Bajnokság 2021

Írta: Papp Orsolya
Értékelés:
(0 szavazat)

2021. szeptember 14-én rendezték meg Makó városában a Belügyminisztérium 2021. évi judo országos bajnokságát, melyen iskolánk csapata is részt vett. Egyéniben 1-1 arany és ezüst, 2 bronzérmet, több pontot érő helyezést szereztek sportolóink, az összetett csapatversenyben pedig a Miskolci Rendvédelmi Technikum a IV helyet érte el.

A versenyt a férfiaknál három a nőknél egy korosztályban és korosztályonként 6-6 súlycsoportban rendezték meg. A versenyt Ungvári Miklós olimpiai ezüst, és Tóth Krisztián olimpiai bronzérmes sportolók meghívott vendégként tekintették meg.

A versenyt megelőző napon délután Szegedre utaztunk, ahol a ROKK Rendőrképző Akadémia Járőrképző szegedi tagozatának területén kaptunk szállást. Másnap reggel utaztunk a verseny helyszínére, Makó városába. Mérlegelés, bemelegítés után ünnepélyes megnyitó következett, majd 2 küzdőfelületen kezdődtek meg a küzdelmek, amelyet fordulónként fertőtlenítettek a pandémia miatt.

BM judo bajnokságBM judo bajnokságBM judo bajnokságBM judo bajnokságBM judo bajnokság

A fárasztó, embert próbáló küzdelmek során maroknyi csapatunk az alábbi eredményeket érte el.

Nők:
-63 kg: 1 helyezett és egyben BM országos bajnok Ferenczi Fruzsina a 204 osztály tanulója.
-78 kg: 4. helyezett Filep Zita Kbj2/2021.
+78 kg: 3. helyezett Kőhalminé Mizsei Orsolya r. alezredes, a Tanulmányi Osztály kiemelt főreferense

Férfiak:
-66 kg: 4. helyezett Ökrösi Roland 106.
-81 kg: 3. helyezett Molnár Szabolcs 101.
- 90 kg: 5. helyezett Bor Dániel 206.
-100 kg: 7. helyezett Szirmai György 202.
+ 100 kg: 2. helyezett Farkas Péter r. tzls az Alapozó Ismereti Szakcsoport szakoktatója.

Csapatverseny:
1. Körmendi Rendvédelmi Technikum
2. Nemzeti Közszolgálati Egyetem
3. Készenléti Rendőrség
4. Miskolci Rendvédelmi Technikum
5. Budapesti Rendőr-főkapitányság
6. Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság

A csapat felkészítésében Papp Orsolya c. r. alezredes judo edző, Jónás Zsolt testnevelő és Farkas Péter r. tzls szakoktató, judo edző vettek részt. Kollégáink az Alapozó Ismereti Szakcsoport állományába tartoznak.

A versenyen való részvételt az MRSZG SE „sport” csomaggal támogatta, melyet ezúton is köszönünk.

A küzdelmek 15:00 órára fejeződtek be, az ünnepélyes eredményhirdetésnek pedig 16:15 –kor lett vége, ezt követően indultunk haza, és este 21:30 körül érkeztünk meg az iskolánkba.

Szeretettel gratulálunk - a felkészülési idő rövidsége dacára - köszönjük szépen versenyzőinknek a tisztes helytállást, edzőinknek a felkészítést, a sportegyesületünknek pedig a támogatást.

Megjelent: 226 alkalommal