Fõ tartalom

csütörtök, 04 november 2021 15:31

Rendezvényeken jártunk

Írta: Bárány Zoltán
Értékelés:
(1 szavazat)

Az elmúlt időszakban iskolánkat több civil szervezet is meghívta rendezvényükre, ahol a rendőr szakmát és iskolánkat is népszerűsítette Bárány Zoltán c. r. alezredes úr és intézményünk tanulói.

2021. szeptemberében a Vörösmarty és a Jókai városrészeket, és a Fazekas Mihály Általános iskola két osztályát látogattuk meg, vettünk részt rendezvényeiken. A programjaikon a honvédség, katasztrófavédelem, az önkormányzati rendészet, Vöröskereszt, különféle gyermekvédelmi szervezetek és több más szervezet mellett, iskolánk is képviseltette magát. A Miskolci Rendvédelmi Technikumból Bárány Zoltán c. r. alezredes vezetésével tanulóink az iskolánk bemutatásán túl, a rendőrség rendszeresített eszközeivel, a kriminalisztika és bűnmegelőzés területeivel is megismertették az érdeklődőket. A gyerekek örömmel veszik kézbe, a rendőrségi eszközöket, próbálják ki a bilincseket, öltik magukra a pajzsot, sisakot, lövedékálló mellényt. Az érdeklődők kérdéseikre is szívesen válaszolunk, amelyek zömmel iskolánkkal, az ide való bejutással, a felvételi rendszerünkkel kapcsolatosak.

Rendezvényeken jártunkRendezvényeken jártunkRendezvényeken jártunkRendezvényeken jártunk

Megjelent: 261 alkalommal