Hozzáférhetőségi eszközök

Gyakran ismétlődő kérdések

Felvételi

Hány éves kortól, hány éves korig lehet jelentkezni?
Jelentkezni már lehet 17 évesen is, de tanévkezdésig (szeptember 01-ig) be kell tölteni a 18. életévet. A felső korhatár pedig tanévkezdésig be nem töltött 25. életév.
Kell érettségi a jelentkezéshez?
A jelentkezéshez még nem szükséges, hogy rendelkezésre álljon, de legkésőbb a felvételi eljárás évében július 01-ig érettségi végzettséget kell szerezni.
Meddig tudom formába hozni magam? Mikor lesz a fizikai alkalmassági?
Tervezetten március végétől - április végéig kerül lebonyolításra a fizikai alkalmassági vizsgálat, pontos időpontjáról postán fognak értesítést kapni a jelentkezők.

Helyszín: Miskolci Rendvédelmi Technikum
Milyen feladatokra lehet számítani a fizikai alkalmasságin?
A feladatok részletes leírását a jelentkezési egységcsomag nyomtatványa tartalmazza. ITT
Mi szükséges az egészségi alkalmassági vizsgálathoz?
A leletek, amiket március végéig kell beszerezni: labor, tüdőszűrő lelet, fogászati lelet, nőknek 1 hónapon belüli nőgyógyászat, 1 éven belüli citológiai lelet. (Ezt vinni kell a személyes meghallgatásra, nem kell beküldeni előre!)

Ez az alkalmassági vizsgálat a lakóhely szerinti vármegyei rendőr-főkapitányságnál lesz. Az időpontjáról a felvételizők külön értesítést fognak kapni.

Nyomtatványok: alkalmassági-, prevenciós-, háziorvosi kérdőív letölthető ITT
Hogy lehet jelentkezni?
A honlapjáról (mrvt.hu) letölthető jelentkezési lappal és nyomtatványokkal. ITT
Melyik nyomtatványt kell elküldeni a jelentkezéshez?

Beküldendő nyomtatványok, iratok:

jelentkezési lap, 1.-2. sz. nyilatkozat, háziorvosi igazolás (fizikai alkalmassági vizsgálathoz), önéletrajz, hatósági erkölcsi bizonyítvány, érettségi bizonyítvány fénymásolata, amennyiben a jelentkező már rendelkezik vele.

Nyomtatványok megtalálhatóak ITT

Másfél és egy tanéves képzés esetén szükséges még

igazolás, vagy érettségi bizonyítvány és a rendészeti szakirányú szakmai végzettséget igazoló bizonyítvány másolata és kérelem.

Nyomtatványok megtalálhatóak ITT

Kik jelentkezhetnek két, másfél vagy egy tanéves idejű képzésre?
Két tanéves képzésre bárki jelentkezhet, aki érettségi végzettséggel rendelkezik és a szükséges feltételeknek megfelel.

Másfél és egy tanéves idejű képzésre jelentkezés pontos feltételei megtalálhatóak a jelentkezési egységcsomag tájékoztatójának 2. oldalán az 1. és 2. pontban. Kizárólag olyanok jelentkezhetnek ezekre a rövidített képzésekre, akik szakképzés keretében rendészeti pályaorientációs képzésben részt vettek és azt eredményesen befejezték.

Juttatások

Kell fizetni az iskoláért?
Nem kell fizetni az iskoláért, nincs tandíj.
Milyen tanulói juttatásokra lehet számítani?
Tanulóink laptopot kapnak a tanuláshoz, amelyen minden tananyag megtalálható. Kapnak egyenruhát, térítésmentesen napi háromszori étkezést, tanulói szálláson elhelyezést, és akinek nincs gépjárművezetői engedélye (B kategória) nálunk térítésmentesen megszerezheti. Továbbá kiemelt ösztöndíjat kapnak a tanulóink és támogatjuk az utazásukat is.
Ki kaphat kollégiumot és kell érte fizetni?
Kollégiumi elhelyezést minden tanulónak térítésmentesen tudunk biztosítani a saját tanulói szállásunkon. Sőt! Az első hónapban kötelező bentlakás van a szálláson a szakmai szocializáció és alapozó képzés eredményessége érdekében.
Mennyi ösztöndíjat fogok kapni?
Új szakmajegyzék szerinti első szakma megszerzése esetén a szakmai oktatásban biztosított ösztöndíj 85.000 Ft és 175.000 Ft közötti összeg (alapösztöndíj NSZFH-tól + MRVT-től rendvédelmi alapösztöndíj + tanulmányi pótlék + megbízás esetén ösztöndíj kiegészítés).

Új szakmajegyzék szerinti második szakma megszerzése esetén a szakmai oktatásban biztosított ösztöndíj 77.000 Ft és 115.000 Ft közötti összeg (MRVT-től rendvédelmi alapösztöndíj + tanulmányi pótlék + megbízás esetén ösztöndíj kiegészítés).

Egyszeri pályakezdési juttatás az első új szakmajegyzék szerinti szakmai végzettség megszerzése esetén (NSZFH-tól), ami a szakmai vizsga eredményétől függően: 133.000 Ft és 302.000 Ft közötti összeg lehet!
A jogosítványt megszerezhetem az iskolában is?
Igen. A rendőr tiszthelyettes szakmai végzettség egyik feltétele a B kategóriájú gépjárművezetői engedély, ezért iskolánkban ennek megszerzésére térítésmentesen van lehetősége a tanulóknak.

Karrier

Hol tölthető a szakmai gyakorlat a képzés alatt?
A szakmai gyakorlatot a tanulók a lakóhely szerinti illetékes vármegyei rendőr-főkapitányság illetékességi területén kezdik meg, amíg a kinevezési helyeiket ki nem jelöli az Országos Rendőr-főkapitányság. A kinevezési hely kijelölését követően a gyakorló szolgálatot a leendő szolgálati helyen töltik a tanulóink.
Hová neveznek ki végzést követően?
Az Országos Rendőr-főkapitányság Személyügyi Főigazgatóság Humánigazgatási Szolgálata az országos humánerőforrás-igény (létszámszükséglet) alapján a képzés alatt jelöli ki a kinevezési helyeket. Ennek elfogadásáról a tanuló a képzést kezdődően nyilatkozik, hogy tudomásul veszi. A kinevezési hely meghatározásánál a szolgálati érdek mellett figyelembe veszik a tanuló kérését és tanulmányi eredményét is.
Milyen végzettségem lesz?
Technikus szintű rendőr tiszthelyettes szakmai végzettség, amellyel a Magyar Rendőrség állományában bármely tiszthelyettesi beosztás betölthető. Speciális beosztások esetében szaktanfolyam elvégzésére is szükség lehet még.
Milyen szakterületen dolgozhatok ezzel a végzettséggel?
Közrendvédelmi, közlekedési és határrendészeti szakterületen helyezkednek el a kinevezett rendőr tiszthelyettesek, de igény esetén bűnügyi tiszthelyettesek képzésére is készen áll az iskola.
Ezzel lehetek helyszínelő, körzeti megbízott?
A rendőr tiszthelyettes szakmai végzettséggel és egy erre épülő szaktanfolyammal lehet ezeket a munkaköröket betölteni. Erre már az állományviszony alatt lesz lehetőség.
Ha elvégzem az iskolát, tovább tudok tanulni egyetemen?
Igen. A rendőr tiszthelyettesesek jelentkezhetnek a „tehetséges tiszthelyettes” pályázatra, amit ha elnyernek, lehetőségük lesz a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Karának (NKE RTK) nappali rendszerű képzésén részt venni. Valamint számukra lehetőség van az NKE RTK levelező tagozatára is jelentkezni.

Mindkét esetben Parancsnoki támogatással indulhat a jelentkezés.
Ha jelentkezek az NKE-re, jelentkezhetek-e a technikumba is?
Igen, lehet párhuzamosan intézni mindkét jelentkezést.

A jelentkezési határidő az egyetem esetében február 15-e, a technikum esetében is február közepe. A felvételi eljárás során mindkét esetben a fizikai alkalmassági követelmények azonosak.

Javasoljuk a párhuzamos jelentkezést, mert ha valakinek nem sikerül a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre történő bejutás és hozzánk nem jelentkezik, akkor mindkét helyről kimaradhat. Az, aki hozzánk is beadja a jelentkezést és felvételre kerül, szeptembertől nappali rendszerű oktatásban folytathat tanulmányokat és később a rendőr tiszthelyettesek számára fenntartott lehetőségek rendelkezésére állnak. (Lásd korábbi kérdés)
MRVT facebook oldala|MRVT youtube csatornája