2024 Októberi sport rendezvényeink
REGIONÁLIS BÍRÓSÁGI SPORTNAP
Bírósági sportnapnak adott otthont a Miskolci Rendvédelmi Technikum. A rendezvény a Magyar Bírói Egyesület támogatásával 2024. október 4-én került megrendezésre, ahol a Miskolci Törvényszék mellett az Egri, Debreceni, Nyíregyházi Törvényszék valamint a Debreceni Ítélőtábla képviseltette magát.
Az eseményt azzal a céllal hozták létre, hogy kizökkentse a dolgozókat a hétköznapok fáradalmaiból, nehézségeiből, azért, hogy ez a nap csakis a jókedvről és a szórakozásról szóljon, erősítve az egymás közti kapcsolatokat játékos formában egészségre ösztönözve.
Bírák, ügyészek, bírósági alkalmazottak közel 120-an ötféle sportágban mérte össze tudását. Az esős idő miatt a kintre tervezett focit behozva, az étkezdében a sakk és asztalitenisz, a tornacsarnokban minden zugot kihasználva párhuzamosan zajlott a csocsó, darts és a kispályás labdarúgás. A helyszínbiztosítás mellett konyhánk az ilyenkor megunhatatlan jóleső gulyással és finom házi sütivel várta a résztvevőket. A sportnap annyira jól sikerült, hogy a szervezők a jövőt tekintve egy nagyobb szabású országos rendezvény helyszínéül is minket választottak.
LaserFun Roadshow a Miskolci Rendvédelmi Technikumban
2024. szeptember 15-én a Magyar Diáksport és a Magyar Öttusa Szövetség közösen indította el az öttusát és azon belül a laser run-t, valamint a sportág új számát az akadályversenyt népszerűsítő országos rendezvénysorozatát.
Célja az öttusa sportág, azon belül is a laser run bemutatása, népszerűsítése egyben utánpótlás toborzás. Az országos roadshow-t Csepelen, Gulyás Michelle olimpiai bajnok indította útjára, az elmúlt bő egy hónapban Budaőrsre, Dunakeszire, Székesfehérvárra és Miskolcra is ellátogatott a rendezvény, a befejező futamot pedig a Városligetben tartották.
2024. 10. 11-én az országos LaserFun futamok egyik állomásának helyszíne a mi iskolánk a Miskolci Rendvédelmi Technikum volt. Az ingyenes rendezvény résztvevői kipróbálhatták a 60 méteres óriás felfújt akadálypályát, a sportolók által használt profi lézerpisztolyt és megismerkedhettek a párbajtőrvívással is.
A helyszínen találkozhattak a Párizsi Olimpiai 4. helyezettjével a miskolci Guzi Blankával, akivel a szerencsésebbek versenyezhettek, szelfizhettek és beszélgethettek. A résztvevők körében egyértelműen az akadálypálya volt a legnépszerűbb, melyet a testnevelés óra keretén belül a mi tanulóink is tesztelhettek. Halkan megsúgva valószínű jobban bírnák, ha olykor ilyen tesi órák is lennének. A miskolci állomáson közel 350 látogató próbálta ki ezt a szórakoztató játékos mozgáslehetőséget és bizton állítható fantasztikus érzéssel és óriási élménnyel távoztak.
De mi is az a Laser Run?
A laser run az öttusa kombinált száma (futás + lövészet) és egyben egy önálló sportág is. A versenyzők kijelölt körpályán futnak és minden körben megállnak a lőtéren, ahol lézerpisztollyal kell ötször eltalálniuk a céltábla közepét. Aki pontosan céloz, futhat tovább! Aki nem, 50 másodpercig vesztegel a lőtéren. Végül csak az idő számít, az nyer, aki elsőként fut át a célvonalon.
És miért is nehéz?
Mert a futókörök teljesítése után fáradtan, magas pulzussal, a levegőt kapkodva egyáltalán nem egyszerű a lézerfegyverből „kilőtt” fénnyel eltalálni a céltábla közepén található fekete zónát.
Magyar Nemzeti Ifjúsági és Gyermek Sakk Csapatbajnokság
Az őszi szünetben sem állt meg nálunk az élet a Magyar Sakkszövetség szervezésében 2024. október 26-29. között rendezték meg a Magyar Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Sakk Csapatbajnokságot. A versenynek a Miskolci Rendvédelmi Technikum tornacsarnoka adott otthont, célja a nevelőegyesületek közötti erőviszonyok felmérése, FIDE értékszám módosítása és a sportbarátság elmélyítése. Idén másodszor kért fel minket a Magyar Sakkszövetség, hogy versenyét itt szeretné lebonyolítani. Iskolánk a versenyhelyszín mellett közel 300 fő részére étkezést és szállást is biztosított. A 4 napos versenyt hét fordulós svájci rendszerben rendezték, 27 gyermek és 24 ifjúsági csapat részvételével. Az Ifjúsági és Gyermek csapatbajnokságok két külön mezőnyben kerültek lebonyolításra a gyermek 6-10 éves, illetve az ifjúsági 12-18 éves korosztályúaknak. A résztvevők között asztalhoz ültek a Nemzeti Szuperligában szereplő csapatok fiataljai mellett több ifjúsági sakkoktatással foglalkozó egyesületek játékosai is.
Bizonyára tudjátok, ezeket a versenyeket komoly logisztikai előkészületek előzik meg, mint például a versenyhelyszín kialakítása ezúttal 310 db széket és 110 asztalt kellett precízen külön rajz szerint bepakolni. A konyhának közel 300 fő háromszori étkezéséhez a nyersanyagot előkészíteni és lefőzni és a szálló vendégeknek a szobák előtte és utána történő takarításáról is gondoskodni kellett, valamint most először a játszmák állásának megtekintéséhez az online közvetítés feltételeit is mi biztosítottuk.
Hálás köszönet mindazok munkájáért, akik valamilyen formában hozzájárultak, hogy sikeresen zártuk ezt a rendezvényt is!