A Miskolci Rendvédelmi Technikum évről-évre sikeresen pályázik a Nemzeti Tehetség Program által meghirdetett tehetséggondozó pályázatain.
Ez alkalommal a „Szimbolizált kommunikáció” című projektünk (NTP kód: NTP-TEHETSEG-25-0224) kapott zöld utat, melyet a miskolci Nyitott Ajtó Baptista Szakképző Iskola, Szakgimnázium, Technikum és Szakiskola közszolgálati technikus képzésben résztvevő tanulóival valósítottunk meg.
Az elnyert 2.000.000 Ft-ot arra fordítottuk, hogy a leendő rendőreink és a rendészetben dolgozó, pályakezdő szakembereink birtokába kerüljenek minden olyan jelzés- és információértékkel bíró eszközkészletnek (non-verbális kommunikáció, metakommunikáció, jelzések, színek), melyekkel a közterületi intézkedések lefolytatásának hatékonyságát segíteni tudjuk!
Minden tehetséggondozó programunk központjában a járőrök helyszíni intézkedése áll, olyan funkcionális tudást és látásmódot szeretnénk átadni, amit a közterületi járőrszolgálatot ellátó kolléga – a hatékonyság jegyében – alkalmazni tud.
A tananyagon túli, 60 órás tehetséggondozó projekt zárórendezvényét 2026. június 17-én tartottuk meg, ahol a két technikum képviselői számára a tehetséggondozó programot, mint jó gyakorlatot, hatékony módszertani eszközt, a projektoktatás hatékony munkamódszerét ismerhették meg a résztvevők.
Szeretnénk külön köszönetet mondani a miskolci Nyitott Ajtó Baptista Szakképző Iskola, Szakgimnázium, Technikum és Szakiskola igazgatójának, Hudák Ibolya Asszonynak és munkatársainak, hogy elfogadták a felkérésünket és partnereink voltak a „Szimbolizált kommunikáció” című tehetséggondozó programunkban!
A projektben résztvevő tanulóknak pedig sok sikert kívánunk a rendvédelmi, rendészeti életpályán!



